Wilwarin Festival - persönlicher Timetable

Bühnen:
Main
Main Stage
Second
Second Ground
Electro
Electro Stage
Reggae
Reggae Stage
Skater
Skater Stage

Fr, 07.06.2013
 
Reggae
15:00-18:00 Dayclean 
 
Second
15:15-16:00 Kazimir 
 
Electro
16:00-18:00 Datacustique 
 
Main
16:00-16:45 The Tips 
 
Second
16:30-17:15 Aalkreih 
 
Main
17:15-18:00 Herr Bösel 
 
Second
17:45-18:30 Tyson 
 
Electro
18:00-20:00 Marceao 
 
Reggae
18:00-20:00 Soulfire Hi-Fi 
 
Main
18:30-19:30 Apologies, I Have None 
 
Second
19:00-20:00 Drone 
 
Main
20:00-21:00 Sergent Garcia 
 
Reggae
20:00-21:00 Jah Child Graham 
 
Electro
20:00-22:00 delik8 
 
Second
20:30-21:30 Rhonda 
 
Reggae
21:00-22:00 Mystic MC 
 
Main
21:30-22:30 Atlas Losing Grip 
 
Reggae
22:00-23:30 Billy Baunz aka D-Flame 
 
Electro
22:00-00:00 Bunte Bummler (live) 
 
Second
22:00-23:00 Captain Capa 
 
Main
23:00-00:00 Snuff 
 
Reggae
23:30-02:00 Soulfood 
 
Second
23:30-00:30 Desert Planet 
 
Electro
00:00-02:00 Y.G.L. 
 
Main
00:30-01:30 Susanne Blech 
 
Second
01:00-02:00 Kadavar 

Sa, 08.06.2013
 
Electro
10:00-12:00 Krispa 
 
Skater
12:00-12:45 Bug Attack 
 
Electro
12:00-14:00 Salzinger & Knurz (live) 
 
Second
13:00-15:00 Wilwarin Bingo 
 
Skater
13:15-14:00 Mofafüchse 
 
Main
13:30-15:30 Wilwarin Poetry Slam 
 
Electro
14:00-16:00 Herr Rein und Herr Gesangsverein 
 
Skater
14:30-15:15 Foll Fies 
 
Reggae
15:00-18:00 Soulfire Hi-Fi 
 
Second
15:15-16:00 Friedrich Jr. 
 
Skater
15:45-16:30 Power 
 
Electro
16:00-18:00 Yoki 
 
Main
16:00-16:45 Les Yeux d´la Tete 
 
Second
16:30-17:15 Evil Invaders 
 
Main
17:15-18:00 Feine Sahne Fischfilet 
 
Second
17:45-18:30 Bleech 
 
Electro
18:00-20:00 Morja 
 
Reggae
18:00-19:00 Akosua Aset 
 
Main
18:30-19:30 Modern Earl 
 
Second
19:00-20:00 Skampida 
 
Reggae
19:00-21:00 Catchy Records 
 
Main
20:00-21:00 Lokalmatadore 
 
Electro
20:00-22:00 Gramufon con Carbe 
 
Second
20:30-21:30 Liga der gewöhnlichen Gentlemen 
 
Reggae
21:00-22:00 Jahfro & the Black Pearls 
 
Main
21:30-22:30 Alice Francis 
 
Electro
22:00-00:00 Max Powder 
 
Reggae
22:00-23:00 Trixstar 
 
Second
22:00-23:00 Massendefekt 
 
Main
23:00-00:00 Blackmail 
 
Reggae
23:00-00:00 Soulfire Hi-Fi 
 
Second
23:30-00:30 Bazooka Zirkus 
 
Reggae
00:00-02:00 Subsonic Pressure 
 
Electro
00:00-02:00 Marc Schütt 
 
Main
00:30-02:00 Asian Dub Foundation 
 
Second
01:00-02:00 Koffin Kats